piątek, 28 lipca 2017

R.D. Carpenter - DOLINA MGIEŁ. Cz I. „Droga Wojownika”


Okładka książki DOLINA MGIEŁ. Cz I. „Droga Wojownika”

Tytuł: DOLINA MGIEŁ. Cz I. „Droga Wojownika”
Autor:R.D. Carpenter
Rok wydania: 2017
Kategoria: fantastyka
Forma: e-book
Liczba stron: 433
Wydawnictwo: Psychoskok

Opis:
Powieść fantasy "Droga Wojownika" jest pierwszą częścią trylogii pt. " Dolina Mgieł". Jej głównym bohaterem jest kilkunastoletni wojownik o siwych włosach. Posiada on umiejętności, o których można by tylko pomarzyć. Szkolony od dziecka w walce stał się mistrzem w posługiwaniu się nietuzinkową bronią - halabardą. Nie jest to zwykła halabarda. Pomiędzy nią a jej właścicielem jest silna magiczna więź. Polega ona na ocenianiu umiejętności wojownika i informowaniu go o poziomie zagrożenia. W przypadku niebezpieczeństwa pierścienie ukryte w rękojeści halabardy mienią się kolorami, dając do zrozumienia, że walka zaraz się rozpocznie. Ta nietypowa broń kryje w sobie jeszcze inne tajemnice, ale te zachowam dla tych, którzy w całości poznają niebezpieczną podróż chłopca o imieniu Kage.
"Ktoś" lub "coś" wybrało, go z pośród nielicznych do spełnienia określonej misji dając mu możliwość otwierania umysłu szerzej niż wszyscy z jego otoczenia. Magia pochodząca z niewiadomego źródła obdarowała go hojnie mocami, których i bogowie nie powstydziliby się. To wszystko uczyniło z młodzieńca śmiertelną broń wycelowaną w samo zło. Szesnastolatek wychowywał i uczył się pod okiem swojego mistrza w pięknej i przyjaznej krainie - Tariadii. Krainie słynącej z najlepszych rzemieślników, specjalizujących się w: nazwijmy to - skomplikowanych rozwiązaniach. Nietypowa zabudowa, reguły oraz mieszkańcy tego miasta - państwa uczyniły je równie magicznym miejscem, co Dębowy Las, w którym królują strzygi, Labirynt Kości pilnowany przez dwie gigantyczne kobry, czy Fobar gdzie mieszkają tytani o wyglądzie "śnieżnych bogów", których oddech mrozi wszystko w promieniu jego działania. Szczególnym miejscem w podróży wojownika jest Jezioro Zmian, pod którego wodami skrywa się wiele tajemnic, ohydnych stworów i pięknych istot. To wszystko łączy w sobie prawdy życiowe, a ukryte w dialogach podteksty doskonale odzwierciedlają cechy i zachowania nas - ludzi współczesnych. Jeśli ktoś chciałby się dowiedzieć:, co skrywa mgła? Jakich niesamowitych przyjaciół poznał Kage, kogo zabił, a ten powrócił do żywych oraz czy dotarł do Doliny Mgieł?, powinien sięgnąć po tę powieść. Jeśli lubisz puszczać wodzę fantazji poczujesz klimat tajemnych miejsc, wejdziesz w skórę bohaterów i zasmakujesz przyjemności poszerzania swojej wyobraźni.------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


„Tam gdzie mgła zakrywa rzeczywistość, powstają legendy, w których niemal zawsze znikają lub giną ludzie. A jeśli to nie tylko wyobraźnia, podsycana strachem buduje owe legendy, tylko coś innego próbuje wydostać się na zewnątrz?”Po przeczytaniu tej książki ledwo jestem w stanie sklecić cokolwiek. Ona odebrała mi głos. Tak mnie zaskoczyła, że siedzę nad tą klawiaturą i nie wiem, co napisać by oddać jej wszystkie zalety. Opisy są świetne! Bohaterowie też. Fabuła też. Klimat też. I co więcej tu dodać??


To bardzo dobra książka, której rozbudowane opisy utkane w malowniczy, urzekający obraz sprawiają, że możemy poczuć baśniowy nastrój. Czyta się je bardzo przyjemnie, bo pobudzają wyobraźnię. Łatwo jest nam przenieść się do wykreowanej przez autora rzeczywistości. Świata wybrańców, których obdarowano niezwykłymi zdolnościami. Siłami, które muszą rozwinąć, aby wypełnić swoje przeznaczenie. Do tego potrzeba lat nauki. Nikt nie rodzi się wojownikiem. Nim się staje! I tak właśnie jest z głównym bohaterem.
Nic nie dostaje się za darmo. Trzeba dojść do tego ciężką pracą. Cieszę się, że autor podkreślił to w swojej powieści.„Twój umysł jest twoją największą bronią, którą będziesz poznawał przez kolejne lata.”To niesamowita wędrówka przez magiczne miejsca. Od zewnątrz do wewnątrz! Najpierw Tariadia, oaza spokoju i bezpieczeństwa, a później niebezpieczne zakątki Dębowego Lasu czy Labiryntu Kości. Kiedy przemierzamy je wraz z Kagem dostrzegamy nie tylko to, co na wierzchu, czyli stworzony przez autora pełen fantastycznych istot świat, ale także to, co ukryte. Prawdy życiowe kształtujące pokolenia.  W tej historii każdy znajdzie coś dla siebie. Refleksje skłaniające do zajrzenia w głąb swojej wewnętrznej mądrości. Chwile napięcia. Zaskakujące zwroty akcji. Cudowne wycieczki wyobraźni. No i przede wszystkim niezwykle absorbujące magiczne uniwersum przesiąknięte siłami natury. „Wartość więzi określają próby, jakimi doświadcza nas życie.”Czytelnik dzięki R.D. Carpenterowi może puścić wodzę fantazji. To dobre fantasy! Klimatyczne, magiczne i wartościowe. Naprawdę warto wybrać się w tą podróż czytelniczą. Polecam wszystkim gorąco!
Za możliwość przeczytania e-booka dziękuję Wydawnictwu Psychoskok


bierze udział w wyzwaniach: 
52 książki w 2017 - 28/52, Grunt to okładka, My multi-year individual book challenge: książka licząca stron więcej niż 400  
ogólna ocena: 7/10 czyli Bardzo dobra

11 komentarzy:

 1. Na razie nie mam ochotę na fantastykę, ale jak mi się coś odwidzi, to pomyślę o powyższej pozycji.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam już o tej książce. Myślę, że mogłaby mi się spodobać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wreszcie i na reszcie porządna fantastyka mnie powitała! Nie dziwie się, że nie mogłaś znaleźć słów na opisanie jej wybitności, bo to najtrudniejsza z rzeczy - pisać o dziele, które nas po prostu zachwyciło. Mnie parę Twoich słów wystarczyło, abym zapragnęła spędzić swój czas w wykreowanym przez autora świecie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zapowiada się naprawdę poważna fantastyka, dawno ją odłożyłam na półkę aby od niej odpocząć ale ta recenzja mnie zachęciła by znów sięgnąć po pozycje z tego gatunku!
  Śliczny blog, zostaje! :D
  http://podroozdokrainyksiazek.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Rewelacyjnie, kiedy książka tak bardzo nas do siebie przekonać, jak wielka to przyjemność czytelnicza. :)
  Bookendorfina

  OdpowiedzUsuń
 6. Myślę, że dam się namówić :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Z tego co przeczytałam jest to naprawdę dobra książka, niestety, klimaty już niekoniecznie i póki do fantastyki się nie przekonam, nie przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie słyszałam wcześniej o tej książce.

  Pozdrawiam. ♥

  OdpowiedzUsuń
 9. Dziękujemy za recenzję, pozdrawiamy a zainteresowanym książką życzymy przyjemnego czytania :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Wygląda intrygująco! Pewnie po nią sięgne!

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Czytaj i Myśl , Blogger