sobota, 10 maja 2014

Showalter Gena- Podwójnie Gorąca


Tytuł oryginału: Twice as Hot
Autor: Showalter Gena
Seria: Opowieści o niezwykłej dziewczynie (tom 2)
Rok wydania: 2010
Kategoria: paranormal romance
Liczba stron: 432
Wydawnictwo: HQN BooksPoznałeś już Belle? Dziewczynę, która posiadła moc władania żywiołami, po przez wypicie zwykłej Latte? Nie? To czas, abyś  w końcu ją poznał...


Belle Jaminson to dziewczyna, która długo nie umiała odnaleźć swojego miejsca na ziemi. Nic co dotychczas robiła jej nie satysfakcjonowało, nie wstrząsnęło jej światem i nie poruszyło nieba i ziemia, tak jakby chciała. Jednakże to, iż  zmieniała prace, jak rękawiczki,  to nie przypadek. Dlaczego? Ponieważ jej przeznaczeniem, tak naprawdę była praca w agencji badaczy zjawisk paranormalnych. Właśnie dzięki niej, bohaterka nauczyła się kontrolować swoje moce i odnalazła miłość swojego życia- Rome Mastersa z którym niedługo weźmie ślub. Tylko, czy aby na pewno wszystko będzie tak kolorowe na jakie wygląda? Niestety nie, jednak nikt nie mówił, że planowanie ślubu będzie  łatwym zadaniem.  Spalona suknia ślubna, utrata pamięci przez narzeczonego, jak i cichy wielbiciel przysyłający prezenty,wcale tego nie ułatwiają. Jednak Belle nie poddaje się i próbuje odzyskać Rome z powrotem. Pytanie tylko, czy jej się uda? Czy odnajdzie oprawcę, który winny jest całemu zamieszaniu i bólu jaki odczuwa po utracie ukochanego? Czy Rome odzyska pamięć i czy ślub dojdzie do skutku? 


Podwójnie gorąca to druga część Opowieści o niezwykłej dziewczynie, która wywarła na mnie ogromne wrażenie, jak i w niektórych momentach, nawet doprowadziła mnie do łez.  Nie mam pojęcia, jak Gena Showalter  to robi, że  w jednej chwili masz nerwy w strzępach, w drugiej chce ci się płakać, a w następnej już i tak śmiejesz się do rozpuku. Tak naprawdę Opowieści o niezwykłej dziewczynie to jedna wielka burza uczuć, która doprowadza, iż czytelnik staje się jednym wielkim kłębkiem emocji. Wszystko, co czują bohaterowie,udziela się, pozostawiając niesamowite wrażenie, jakby  było się uczestnikiem wydarzeń. Adrenalina to jeden z nierozłącznych elementów tej niezwykłej książki, jednak nie brakuje tu również scen zmysłowych, romantycznych, których w zupełności, moglibyśmy szukać w romansach. Jednak  nie jest to kolejne love story, które można postawić na półkę obok Zmierzchu. Jest to historia, która wstrząsnęła dużą ilością osób, więc nic dziwnego, ze możemy  znaleźć na liście bestsellerów.  Nie omieszkam nawet wspomnieć, że Opowieści o niezwykłej dziewczynie to jedna z najlepszych książek paranormal romance, jaką miałam okazję przeczytać. Gena Showalter, to wspaniała i utalentowana autorka, która ciągle mnie zaskakuje i szczerze powiedziawszy to właśnie za jej różnorodność, tak bardzo ją cenie. Za to, że potrafi mnie zszokować, rozbawić, jak i doprowadzić do łez. I nie mówię tutaj tylko o Opowieściach o niezwykłej dziewczynie, lecz o całokształcie jej pracy, gdyż napisała ona masę świetnych książek. Przykładem może być tutaj znana seria Władcy podziemi , która w zupełności zaliczana jest do jednych, z moich ulubionych autorstwa Geny Showalter. Mam nadzieję, że  jeszcze nieraz, będę miała okazję przeczytać coś, co wyjdzie z pod pióra tej autorki.


Opowieści o niezwykłej dziewczynie Geny Showalter, składają się z:
2. Gena Showalter- Podwójnie gorąca

 


Ogólna ocena: 9/10 czyli Wybitna

1 komentarz:

  1. Szkoda, że nie ma polskiej :/ Ale może znajdę gdzieś nieoficjalne tłumaczenie :) I faktycznie trzeba poczytać tej pisarki więcej książek bo "Alicja w krainie Zombi" jest obłędna :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Czytaj i Myśl , Blogger