sobota, 17 czerwca 2017

Jarosław Prusiński - Szary Mag

Okładka książki Szary Mag


 Tytuł: Szary Mag (cz. 1)
Autor:
Rok wydania: 2014
Kategoria: fantastyka
Forma: e-book
Liczba stron: 54
Wydawnictwo: Self Publishing/Wydaje.pl


"- Nigdy ci się nie oddam! - wrzasnęła. - Nie przekupisz mnie jedzeniem ani nawet złotem. Możesz wziąć mnie siłą, ale zrobię wszystko, żeby nie było ci przyjemnie. Codziennie będę obmyślać nowe, coraz sprytniejsze sposoby na zatruwanie ci życia!"

 

Szary Mag okazał się bardzo udanym wstępem do trylogii. Nie tylko sprawił, że zapragnęłam poznać kolejne części, ale i przekonał mnie do twórczości Jarosława Prusińskiego. Widzę, że tworzy on taką fantastykę, jaką lubię. Cieszę się bardzo, że udało mi się odkryć nowe, magiczne i intrygujące zarazem uniwersum.


Ona, obdarta z dumy, naznaczona piętnem niewolnicy na swojej drodze spotyka Jego. Czy ów tajemniczy On okaże się dla niej wybawieniem i szansą na odzyskanie kobiecej godności, czy może kolejnym piekłem, jakie przyjdzie jej znosić w jego towarzystwie?
Przekonajcie się sami, kogo los postawił na jej drodze i cóż będzie jej dane przeżyć.  On i Ona zapraszają Was do odkrycia słów kryjących się pod bezimiennymi podmiotami, bowiem słowa w tej powieści mają ogromne znaczenie!


Takiej minipowieści jeszcze nie czytałam. Wciąga od pierwszej strony i powoduje, że nie można się od niej po prostu oderwać. Autor wie jak zachęcić czytelnika do tego by sięgnął po jej kolejne części. Daje nam tylko namiastkę stworzonego przez siebie świata, nie pozbawiając się od razu wszystkich nabojów, jakimi dysponuje.  Jestem przekonana, że wystrzeli je dopiero w kolejnych powieściach. Póki co zdecydowanie mogę powiedzieć, że Szary Mag to początek do niezwykłej historii gdzie można poczuć ducha średniowiecza. W zaledwie kilkudziesięciu stronach autorowi udało się przybliżyć nam bohaterów oraz świat, który ich otacza. Bardzo spodobała mi się kreacja postaci. Są one dosyć tajemnicze i wzbudzają zainteresowanie osoby śledzącej ich losy. Chce się je poznać bliżej i dowiedzieć, co będzie się z nimi dalej działo. Jestem pod wrażeniem, bo to nie lada wyczyn na tak niewielu stronach tak dobrze wszystko przedstawić.


„ Szary Mag jest opowieścią o samotności, niezrozumieniu i miłości silniejszej niż czary.”


Nie przepadam za krótkimi książkami, bo zwykle po ich przeczytaniu czuję niedosyt. Tak  jest i z tą lekturą, choć w bardziej pozytywnym wymiarze. Chcę więcej tej magii! Chcę więcej Szarego Maga!   
Bierze udział w wyzwaniu: 
52 książki w 2017 - 22/52, Na tropie

ogólna ocena: 8/10 czyli Rewelacyjna

5 komentarzy:

 1. Widzę, że recenzja równie krótka, co książka :D Nie słyszałam ani o o niej, ani o autorze, ale może kiedyś to nadrobię.
  Co do seriali: polecam "Lucyfera", jeśli chcesz się pośmiać lub "House of Cards", jeśli lubisz intrygi :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zwykle moje "recenzje" są krótkie bo moim priorytetem nie jest pisanie wylewnych opisów wrażeń po lekturze ;) Piszę zwięzłe opinie na temat książek, starając się przedstawić daną pozycję jak najbardziej ogólnikowo, żeby było krótko, bez zbędnych spojlerów, a subiektywnie przede wszystkim!

   PS. Dziękuję za polecenie, przy najbliższej wolnej chwili z pewnością obejrzę, czy któryś mi odpowiada :)

   Usuń
 2. Wydaje się naprawdę interesująca!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ostatnio poznałam twórczość autora, i bardzo przypadła mi do gustu :) kto się, może nawet na tę bardziej fantastyczne książki kiedyś się skuszę:)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Czytaj i Myśl , Blogger